Chrám

27. října 2016 v 15:09

CHRÁM


Chrám je zcela určitě tou nejmajestátnější stavbou na celém ostrově. Leží nedaleko domů a kousek od něj leží hrobka. Okamžitě poznáte, že právě tady je největší koncentrace magie, proto se zde dobře medituje a odpočívá. Chrám je sídlo Bese a k němu byla přistavěna Chrámová přístavba, jakožto sídlo Kněžek, které se pod velením Velekněžky starají o Chrám a pořádají nejrůznější náboženské obřady. Na nádvoří chrámu je také bazén s čistou průzračnou vodou, který bývá součástí očistných obřadů.
Jakékoliv znesvěcení může být potrestáno kterýmkoliv bohem v podobě různých prokletí či jiných postihů, takže milostné scény, rvačky apod. si nechte jinam.
Každý bůh má v chrámu svoji sochu, polobozi sem často chodí před výpravami žádat o ochranu a štěstí či pomoc a přízeň. Nemusíte se však modlit pouze ke svému božskému rodiči. Někteří sem chodí odpočívat a meditovat, jiní za ošetřením, poněvadž součástí chrámu je také ošetřovna, kde pracují kněžky.CHRÁMOVÁ PŘÍSTAVBA

Přístavba je kus chrámu, v níž bydlí kněžky. Každá má svůj vlastní poměrně pohodlný pokoj, kteŕy si může zkrášlit podle sebe, protože obvykle zde žijí celý život. Také mají svoji společenskou místnost a koupelnu a také malý vyhrazený kousek s jezírkem a posezením, kde mohou meditovat a studovat v soukromí.

Velekněžka - Ambrosine Devereaux
1. pokoj - Ambrosine Devereaux
2. pokoj - Cora Queen
3. pokoj - Rhianwen Fox
4. pokoj - Rachel Donatella di Bela
5. pokoj - Shahira Delaney
6. pokoj - Siarah Arrio


OŠETŘOVNA

Ošetřovna leží hned vedle nádvoří a je otevřena všem, kdo mají nějaký problém se zdravím. Zranili jste se při tréninku? Udělalo se vám hodně, ale opravdu hodně špatně? Onemocněli jste? Zamiřte sem. Univerzálními léky pro polobohy jsou pokrmy bohů - nektar a ambrózie, které podpoří hojení a takové škrábance zvládnou zahojit za pár minut. Ale kdo by škrábance léčil nektarem a ambrózií? Polobozi jich nesmí zkonzumovat příliš, jinak by se jim začala doslova vařit krev, přeměnila by se na tekutý oheň a kosti rozpadly na prach. Není s nimi žádná sranda a není divu, že kněžky tyto pokrmy nerozdávají na potkání. Vždy předem zváží, zda je to opravdu nutné, a podávají je jen v akutních a vážných případech. Jinak léčí klasickými metodami - bylinky, obvazy, masti, dlahy... Ambrózii a nektar seženete jen na ošetřovně, nikde jinde a do skladů mají přístup jen kněžky, které se o ošetřovnu starají.
Dovnitř projdete malou dřevěnou brankou mezi kamennými zídkami a do budovy se dostanete dřevěnými dveřmi. Na ošetřovně je vždy jedna z kněžek, která vám pomůže, když potřebujete. Uvnitř je chodba s postelemi s provizorními závěsy, když si zranění přejí soukromí, malý sklad a malá "ordinace", kde se může klidně i na kamenném stole operovat.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama