Hrobka

27. října 2016 v 15:40
Hrobka se nachází nedaleko chrámu. Chodí sem převážně kněžky - uctít mrtvé, mumifikovat zemřelé či prostě zkontrolovat, jestli je zde vše v pořádku. Právě ony to tu mají na starosti a můžete si být jistí, že pokud právě tady způsobíte nějakou škodu nebo hrobku znesvětíte, ony si vás najdou a potrestají. Anebo vás rovnou potrestá jeden z bohů, kteří jsou patrony mrtvých a hrobek - Anup, Usir či Nefertum. S největší pravděpodobností to bude právě Nefertum, na koho padne úkol vás potrestat vzhledem k jeho funkci. Vstoupit sem však smí i ostatní polobozi, když se chovají slušně.
Vchod do hrobky ani hrobka samotná zvenčí není nijak zvlášť velkolepá. Je to jen, jak by někdo řekl, díra ve valu kamení, písku a hlíny. Vchod stráží dvě sochy v nadlidské velikosti - Anup a Usir. Dolů se jde po kamenných schodech. Chodby osvětlují magické nehasnoucí pochodně a v místnostech jsou sošky drobných bůžků, které drží mísy s tekutinou, která se zapálí pouze tehdy, kdy se někdo v místnosti nachází. Ze schodů se dostanete do malé předsíňky, kde jsou dvě kamenné lavičky, jinak hned pokračujete dál do hlavní místnosti, kde se konají pohřby. Z hlavní místnosti vede průchod dál do chodby, z níž se dostanete do jednotlivých úložišť sarkofágů s mumiemi polobohů a také do balzamovací síně (viz dole). V balzamovací síni je velký kamenný stůl, na němž se provádí mumifikace. V rohu jsou dvě velké kádě s natronem na vysoušení mrtvol a po stranách místnosti jsou police s kanopami, obvazy a dalšími potřebami.
Stěny jsou pomalované výjevy z Knihy mrtvých, ale také výjevy obecně z mytologie. Častým obrázkem je Amemait, nestvůrná požíračka hříšných srdcí.
Do balzamovací síně smí vstupovat pouze kněžky a pověření potomci Anupa!
Seznam mrtvých najdete nahoře v menu v archivu.

HRÁT V HROBCE


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama