Knihovna

27. října 2016 v 16:17
Knihovna je velká. Doopravdy velká. Nachází se hned kousek od nádvoří, procházíte kolem ní, když jdete do chrámu. Vstoupíte do ní a ocitnete se na malé chodbičce se dvěma kamennými lavičkami a věšákem. Postoupíte dál a ocitnete se v ráji písařů a všech, kdo milují knihy. Hlavní část knihovny tvoří spousty a spousty regálů s knihami i svitky, které jsou seřazené tak maximálně podle oboru, kterým se zabývají. Někteří neposlušní polobozi sem chodí knihy řadit podle abecedy a věřte mi, není to něco, o co byste stáli. Budete si u toho připadat naprosto nesmyslně a hlavně kolikrát už jen dopátrat se jména knihy je těžké. Svitky často jméno ani nemají a nějaký seznam všech děl, která tu jsou, je leda tak zbožné přání. Část zasvěcená moderní literatuře už je však seřazená podle abecedy, a dokonce je tu i vedený sáhodlouhý seznam. Asi proto, že je tato část zdaleka nejmenší a že zahrnuje pouze kvalitní beletrii, které zase tolik také není. Pár moderních a pěkně tlustých encyklopedií však najdete také. Samotná knihovna je také poměrně bludiště a když si nedáte pozor, může vám pěkně dlouho trvat, než se vymotáte ven.

HRÁT V KNIHOVNĚ


Součástí knihovny je také studovna, do které vedou dveře hned vedle vchodu do samotné knihovny na chodbě. Část z ní je uspořádána jako jakási malá třída s pár lavicemi a černou tabulí a část tvoří nízké stolky, polštáře a lenošky. Právě tady se učí mladí polobozi to, co nestihli na základní škole. Zde také obvykle pracují písaři, když se učí hieroglyfy či překládají.

HRÁT VE STUDOVNĚ

 


Komentáře

1 Pujcky2019Stalt Pujcky2019Stalt | E-mail | Web | 23. prosince 2018 v 22:49 | Reagovat

Vsichni novomanzele, opoustejici matricni urad, doufaji, ze jejich stesti – navzdy. A zacinaji rodinny zivot, vedou obecny rozpocet, planuji nakupy a – cerpaji pujcky, vcetne… https://creditio.cz/jak-rozdelit-hypoteku-po-rozvodu/  

Rychla online pujcka az 10000Kc => https://vk.cc/8QjIje

kratkodobe pujcky
PЕЇjДЌky do 3500
nebankovnГ­ pЕЇjДЌka
pЕЇjДЌka 40000 akce ihned
PЕЇjДЌky do 4500

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama