O Malém Luxoru

23. října 2016 v 9:59

O POLOBOZÍCH

Egyptští polobohové jsou potomci (jak jinak) egyptských bohů, což pro ně jednoduše znamená to, že jsou ve všem lepší než běžní smrtelníci. Rychleji běhají, skáčou výš, jsou ohebnější, rány se jim hojí o něco rychleji a mimo jiné také vynikají v matice a geometrii, ačkoliv se o to vůbec nemusí snažit. Umí číst hieroglyfy (ovšem psát v nich ne) a vidí nestvůry. O těch bude řeč ještě později.
Od ostatních polobohů (řeckých, římských...) se líší hlavně počtem - je jich mnohem méně a nikdo neví proč. Také méně trpí poruchami pozornosti a jsou starší než ostatní polokrevní.

Jak se polobůh dostane do Malého Luxoru?
» Jakmile jeho božský rodič usoudí, že nastal čas, aby se jeho potomek odebral do Tábora Nilu, jednoduše s ním naváže jednostranné telepatické propojení. Nepředstaví se mu, ale vyvolá v něm podvědomou touhu jít do Tábora a přesně mu poví, jak se do něj dostane. Třeba když polobůh bydlí za mořem, vyjmenuje mu možné lety a ceny letenek z nejbližšího letiště, také čas odjezdu autobusu či vlaku a cenu lístku a tak dále.
To se může stát prakticky kdykoliv - od dvanáctého roku až po osmnáctý, výjimečně i dřív, pokud usoudí, že je to potřeba.
Pokud bude polobůh odmítat odejít, může se mu samotný bůh zjevit a přinutit ho osobně. Pokud ani tehdy neodejde, začne bláznit - bude mít halucinace, bude slyšet hlasy, trpět paranoiou a tak podobně, dokud nezemře na vyčerpání organismu.

Co se stane, když polobůh poprvé překročí hranici tábora?
» Nad hlavou se mu rozzáří ohnivé jméno jeho božského rodiče a zjeví se mu jeho Ka, které se objevuje pouze na ostrově. Na konci mostu na ostrově je brána, u které vždy stojí stráže, které nového poloboha seznámí se vším potřebným - stačí, když tam na začátku hry hodíte příspěvek o tom, že se tam vaše postava ocitla, podívala se na jméno, seznámila se s Ka a že jí nějaký NPC voják všechno vysvětlil, načež budete moct hrát kdekoliv.

POLOHA

Tábor egyptských polobohů, který se jinak nazývá Malý Luxor, se nachází na ostrově Armant na řece Nil v Egyptě zhruba 16 km od Luxoru. Je chráněn magií bohů, kteří zajistili, aby tento ostrov obyčejní smrtelníci neviděli a neviděli ani most, přes který se do tábora dá dostat. Tato magická ochrana také zajišťuje, že se na ostrov nedostanou ani příšery. To však už neplatí pro samotný Luxor a okolí ostrova, tam jsou polokrevní nechráněni. Z Malého Luxoru to do Luxoru pěšky trvá zhruba tři hodiny, autem pak okolo hodiny, avšak ta polobohzi nemají k dispozici.KA

Ka je část duše poloboha, která se na území ostrova převtěluje do podoby hmotného zvířete. Mají různé povahy a vzhledy, odvíjí se od povahy poloboha a jeho božského rodiče. Např. syn Anuket bude mít pravděpodobně za Ka nějakého sladkovodního živočicha, zatímco dcera Bastet nějaký druh kočky.
S ostatními mluví normálně nahlas, ale se svým polobohem umí mluvit v myšlenkách. Jsou hmotná a každý si na ně smí sáhnout, ale dotek cizího Ka se považuje za velice intimní záležitost. Je slušnost se nejdřív zeptat a ne hned chmatlat po cizím Ka, ač je seberoztomilejší.
Pokud je polobůh zraněn, bolest cítí i Ka a naopak, ale nemá žádné viditelné rány! Cítí pouze jejich bolest. Nebo pokud je svázáno Ka, nemůže se hýbat ani jeho polobůh. Jestliže je polobůh vážně zraněn a hrozí mu smrt, Ka může blikat a vytrácet se.
Pokud polobůh projde výrazným traumatem, je možné, že jeho Ka změní podobu, v extrémech i své pohlaví a povahu se jménem. O takových změnách se však musíte předem domluvit s vedením.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama