Pravidla pro hráče

23. října 2016 v 21:29

OBECNÁ PRAVIDLA

• ADMIN je autorita! Nedohadujte se s ním, nežádejte o úlevy a nediskutujte s ním! Jeho slovo je prostě zákon.
• MAXIMUM postav je deset, po roce hraní se vám limit zvýší o dalších deset.
• Na chatu, v mimoherních knihách či v komentářích u článků VULGARISMY nepoužíváme. Je nám jedno, jestli mluvíte neslušně před rodinou, dětmi, kýmkoliv, ale tady se hrubé mluvy zdržte.
• RESPEKTUJTE ostatní hráče a to, že někdo nemá jednoduše čas a chuť hrát 24/7.
• NEKOPÍRUJTE! Veškeré texty jsou naše tvorba!
Hráči musí být více než 13 LET (ještě lépe nad 15), ve hře se mohou objevit nevhodné prvky (ať už sexuální či brutální scény). Neneseme zodpovědnost za nevhodné hry a nekontrolujeme každou hru, která je zde odehrána. Stejně tak nebudeme tolerovat, když se bude někdo povyšovat nad ostatní kvůli věku (nebo čemukoliv jinému). Tady jsou si všichni rovni!
• Máme PRÁVO vás při porušení pravidel smazat nebo vás jinak potrestat.
• Nemáme POVINNOST přijímat každou postavu a máme právo po vás chtít úpravy profilu, dokud nebude dostačující.
• Snažně vás prosíme, abyste se podle vašeho nejlepšího svědomí a vědomí snažili psát s co nejméně chybami. Chápeme, že někdo pravopis tak úplně v hlavě nemá, ale aby se tu objevovaly skvosty jako "akváryum", to prosím ne.
• Jestliže jste tu zaregistrovali postavu, je vaší POVINNOSTÍ jí do jednoho reálného měsíce od vyzvání v menu stránky vybrat postavení, jinak se postava jednoduše smaže a budete ji muset registrovat znovu.
• Pokud má vaše postava NAROZENINY (kdo má narozeniny tento měsíc, se dozvíte také v menu), můžete si do Vzkazů napsat o jednu z odměn - buď jeden level do jedné ze schopností postavy od božského rodiče NEBO jeden level do boje s jednou zbraní, kterou postava vlastní NEBO jeden level do léčitelství, psaní hieroglyfů či umění (podle toho, jaké postavení má postava - kněžky léčitelství, písaři psaní, umělci umění a vojáci jeden z bojů) NEBO 20 egyptských liber.

OHLEDNĚ HER V KNIHÁCH

MARY/GARY SUE: Neznáte? Poznáte. Tento pojem se dá nahradit také slovíčkem "godmodding". A znamená prakticky to, že ze své postavy děláte dokonalého boha, který všechno zná, všude byl třikrát, nikdy nemine a všemu rozumí. Tomuto je důležité se vyvarovat obzvláště při výpravách, bojích a dalších podobných akcích. Dejte si na to pozor i při registraci - nedávejte svojí postavě milion ostatních dovedností, nedělejtení úžasného vysportovaného namakance, zaprvé je nuda za ni hrát a zadruhé vám takovou postavu stejně neschválíme.

KŘIŠŤÁLOVÁ STĚNA: Další z velice důležitých pravidel. Znamená vlastně to, že to, co ví hráč, automaticky neví jeho postava. Hráč může vědět, že se Pepa nachází v Knihovně, ale jeho Anetka, které Pepa neřekl, kam jde, to vědět nemůže (pokud jí to neřekl někdo jiný). Nebo se to vztahuje na vědomosti a dovednosti, které má hráč. Když hráč umí perfektně vařit, neznamená to, že to umí i jeho postava.

METAGAMING: Jinak také ovlivňování cizích postav. Taky by se vám nelíbilo, kdyby někdo napsal přišla, vrazila mu pěstí, shodila ho na zem, nakopala do břicha, až se rozbrečel a začal prosit o odpuštění. Za své postavy hrajete jen a jen vy, jiní hráči s výjimkou adminů za vaše postavy hrát nesmí. Pokud jim to ovšem sami nedovolíte. Spoluhráč sice může napsat, že si myslí, že vaší postavě dala dost silnou ránu na to, aby mu ten nos křupl, ale to neznamená, že se ta postava rozbrečí.
Něco jiného je hra s Vypravěčem, kdy tyto situace řídí Vypravěč, může napsat, že se vaše postava zhroutila, že jí křupla ta a ta kost a že z toho má takové a takové následky. Tady dvojnásob platí, abyste se nehádali, můžete napsat, že si myslíte, že by na to měla postava reagovat jinak, ale proti konečnému rozhodnutí Vypravěče nic neuděláte.

STYL HRANÍ:
Přímou řeč píšeme do uvozovek. ("Dám si ještě dva!")
Myšlenky a myšlenkovou komunikaci s Ka mezi vlnky (~To jsem toho snědl.~)
Činnosti, popis okolí atd. píšeme bez ničeho.
Pouze Vypravěč používá kurzívu a tučný text, aby se odlišily jeho posty od postů postav!

PŘÍCHOD & ODCHOD: Stejně jako v reálném světě musíte na nějaké místo nejdřív přijít, abyste se tam nacházeli, tak je to i v hrách. V jednom příspěvku postava přijde a v nějakém dalším odejde. Neskáčete z jedné knihy do druhé jako jojo, hezky musíte odehrát příchod i s odchodem. Pokud vám přestane spoluhráč odpovídat, smíte poslat svoji postavu pryč šipečkami >> a takto hru ukončit jako nedohranou.

HRANÍ VÍCE HER V JEDNÉ KNIZE: Jestliže v nějaké knize už hraje nějaká dvojice (či trojice...) a vy jste tam chtěli poslat svoji postavu, je slušnost se zeptat, zda nerušíte. Spousta hráčů nemá rádo skupinové hraní a snaží se mu vyhnout, takhle by k němu byli nuceni. Také je slušnost nezahltit knihu svojí hrou s někým jiným, když tam má někdo rozehranou hru třeba z předchozího dne. Navíc pokud se zrovna nenacházíte na otevřeném velkém prostranství (nádvoří, pastvina...) a nemá postava šanci ostatní jen tak minout, musíte na cizí postavu nějak zareagovat a počkat si na její reakci.

DÉLKA PŘÍSPĚVKŮ: Nechceme po vás slohovky na dvě A4, ale zase ne dvouřádkové posty. Vždycky je co psát - minimálně pocity postavy, drobná gesta, která dělá, apod. Může se stát, ale pokud uvidíme, že někdo píše permanentně kraťounké postíky, upozorníme ho.

VULGARISMY: V přímé řeči a myšlenkách (mezi vlnovkami) postavy je v únosné míře používat smíte. Ale s citem! Žádné "ku*va, to je ale pí*a, zasloužila by přes p*del*. Když už chce postava klít, zkuste to nějak egyptsky a autenticky - "u smradlavých Sutechových spodek" nebo "u Sobekovy prašivé tlamy".

MILOSTNÉ SCÉNY: Jsou povolené, ALE ne že si to dva rozdají na nádvoří za bílého dne přede všemi! To by se nelíbilo ani hlídce ani Radě ani ostatním. Nejvhodnější je tyto hry hrát v domech, pokojích a podobných lokalitách. Např. v takovém Chrámu či Hrobce by vaše postavy mohlo klidně stihnout nějaké nepěkné prokletí.

ZABITÍ CIZÍ POSTAVY: Tak přesně tohle je přísně zakázané. Stejně tak trvalé mrzačení cizí postavy bez předchozího souhlasu jejího hráče. Bez předchozího upozornění to smí udělat jen Vypravěč, který vám ale předtím dá nějakou šanci na záchranu. Pokud ale pořád ženete svoji neschopnou postavu do nebezpečí, prostě bude zabita, nemyslete si, že se blbost netrestá.

VYPRAVĚČ: Vypravěč je prostě osud a s tím, co napsal, nic nenaděláte. Má právo ovlivňovat vaši postavu, jak chce, a vy jeho příspěvky musíte respektovat a řídit se nimi. Žádné otázky typu "a proč šel ten medvěd po mně a ne po ní?!"

NEVĚDOMOST: Nevědomost neomlouvá! Pravidla jsou to první a hlavní, co si máte zapsat za uši a dávat na ně pozor. Platí pro hráče, u postav je to trochu jinak, ale také platí, že nevědomost neomlouvá.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama