Redisse Harmönia

27. října 2016 v 19:37
JMÉNO:Redisse Harmönia
VĚK:4. 5. 1998 - 19 let
RODIČ:
Sobek
ROKY SLUŽBY:3 let
POSTAVENÍ:Umělec
KA:leguán
PENÍZE:50 EGP
FC:Emily Doyle
HRÁČ:Ramon


Redisse je vcelku malá, měří pouze 1,61 cm ale co jí schází na výšce to dohání svou bojovností a vražedností. Je velmi štíhlá, někomu připadá i docela vychrtlá né-je rovnou kostnatá. Ona ale tyhle řeči odbíjí jednoduchou větou. "Každý je nějaký a kdyby byli všichni stejní, byla by na světě nuda." Vlasy má tmavě hnědé, někdy se zdají černé, hezky lesklé a přirozeně vlnité. Jediné co jim trochu ubírá na kráse je jejich délka. Délkou tudíž dosahují tak maximálně kousek pod uši. Redisse si je totiž pravidelně stříhá na krátko, a také fakt že si je začala k hlavě "uhlazovat" aby jí ve větru nelítaly všude. Má široké a v celku rovné světle hnědé obočí a pod ním šedo-modré oči se zlatým kroužkem okolo zorničky. Rysy obličeje má sice zjemněné ale přesto ostře řezané. Rty má bledé a jen o odstín tmavší než je barva její pleti. Nikdy navíc nepoužívá nějak závratně velké vrstvy make-upu. Je to zkrátka proti její povaze a zvykům. Její oblečení? Mohli by jsme se ptát kam se podělo to já co milovalo různá tílka a košile, kalhoty, kožené bundy a terénní boty. To já co pohrdalo šaty a podpatky. To nové já ale miluje luxusní kostýmky, boty na nízkém podpatku a v její skříni by se našlo i pár kousků sukní a šatů. To staré oblečení tam je taky, ale spíše na poflakování se v pokoji nebo tréning. Jinak je celkem nevyužité. Vždy si ale dává pozor aby daná sukně či šaty byly dost dlouhé aby nebyla vidět jizva, kterou má na pravém stehně kvůli mantikoře jenž jí napadla. Na levé straně zad a i trochu přes páteř má pak vytetovaného Varana. Poslední drobností na jejím vzhledu je že by si neodpustila někam jít bez nějakého šperku. Trvale na krku nosí na provázku prsten od Usira a u dýky na boku i onu zmrazující jehlici do vlasů. Musí ale navíc mít vždy nějaký řetízek, prstýnek, náramek nebo prostě cokoliv navíc.


Redisse je poněkud odtažitá a velmi ostražitá vůči těm které nezná. Nemá totiž ráda, když k ní příjde někdo naprosto neznámý a hned se s ní pokusí bratříčkovat jako by se znali celé roky. Jen tak někomu totiž nevěří, ale řídí se motem "Přítele si drž blízko u sebe a nepřítele ještě blíž." Člověk nikdy neví kdy se mu totiž nějaká ta informace co se dozví při přátelení se s těmi správnými lidmi, nebo i s nesprávnými v případě nepřátel, bude hodit k dosažení jejích vlastních cílů nebo udržení se naživu. Proto se ráda seznámí s každým koho nezná pokud není příliš hr, i když se společnosti jinak docela vyhýbá. Na začátku se chová lehce odtažitě, používá spíše vyhýbavé odpovědi u kterých toho o sobě moc neprozradí a háže na svou společnost okouzlující úsměvy. Ty ovšem nejsou pravé což prozrazují její po celou dobu zkoumavé, ale nijak vřelé oči. Člověk by si u ní ale neměl plést přátelství s důvěrou nebo dokonce bezpečím. Redisse je schopna se během jediného mrknutí oka změnit z rozesmáté dobré kamarádky ve vražedkyni naprosto bez kousky citu. Nebo vlastně s jedním citem - s až fanatickou fascinací mučení ostatních. Když zabíjí tak dlouhou a bolestivou smrtí, kdy si užívá každý bolestný výkřik své oběti. Milosrdnou rychlou smrt si nechává jen pro chvíle, kdy jí jde skutečně o život. Takhle na oko přátelsky se chová skutečně jen kvůli svým vlastním cílům. Redisse je prostě výbušná, a naštvat jí dokážou i maličkosti.
Nedělá jí problém na někoho zaútočit, ať už slovně nebo fyzicky. On se nějaký ten způsob vždy najde. Navíc pokud by nemohla útočit na dotyčného veřejně, jelikož by to mohlo poškodit její "dobrou" pověst, jednoduše se o to postará přes prostředníka a zničí jeho vlastní pověst. Prostě si najde někoho lehce ovlivnitelného, nakecá mu že jsou její úmysly jen dobré, a v konečném výsledku jí ten poškozený prostředník bude ještě bránit. Není to ale vyloženě hádavý typ a ani rvačky přímo nevyhledává, ale když musí tak to udělá a jen tak se nevzdá. Byla už totiž od malička cvičena k tomu že má raději s hrdostí a odvahou zemřít v boji než utéct jako zbabělec, a do konce života žít s tím že byla zbabělá. Nikdy se proto nevzdává a jde si za svým skutečně i přes ty mrtvoly. Otec by na ní mohl být hrdý, jelikož se konečně po tak dlouhé době začíná vybarvovat jako jeho dcera. Jako Sobekova dcera.
To byla ta sobekovská část její ho já, ovšem co ta lidská? Ta lidská není tak vražedná, ta je naopak požitkářská. Dobré jídlo, dobré pití, pohodlí a luxus. Že se jí toho v Malém Luxoru nemůže dostat dostatek? To pro ní není žádný problém. Redisse je přizpůsobivá a spokojí se s málem, jakmile se jí ale dostane možnost něčeho lepšího, hned se po tom vrhne a nepustí. Navíc se spokojí i s drobnůstkami, se kterými se začala obklopovat od výpravy své první výpravy. Odtamtud si odnesa jehlici do vlasů a prsten. Obojí magické a proto to není na běžné nošení a předvádění se. Začala se proto obklopovat jinými šperky. Od bižuterie s mušliček a korálků až po skutečně drahé šperky z drahokamů a drahých kovů. Hlavně se jí to musí líbit. Jakožto u Umělkyně snad není nic divného že poněkud začala pohodlnět a bažit po tom obklopovat se co nejkrásnějšími a nejlepšími věcmi. Navíc jakéhokoliv druhu. Ty šperky a oblečení jsou ale zatím nejskladnější. Krásné muže, koně nebo velké umění by se jí tady skladovalo celkem špatně.
Už se psalo o tom jaká to je manipulátorka a že se přátelsky jen přetvařuje. Ani její srdce ale není úplně z kamene a nějaký ten výjimečnější člověk si může získat její skutečné přátelství. Ani skutečnému příteli ovšem neprozrazuje své nejniternější myšlenky, úmysly a tajemství. K těm má právo přístupu pouze její Ka, leguánka Rebekah. Její důvěru k tomu aby někdo lidský měl přístup k její mysli stejně jako leguánka by si někdo musel zkutečně pracně získávat, a ani tak není jisté zda by se to skutečně povedlo.
Zatím se Red může dle povahy tvářit jako arogantní a namyšlená, ovšem už kvůli tomu že má tendenci sbírat informace o ostatních je dobrou vrbou a člověk se jí může v klidu vypovídat. Klidně i poradí jak tu danou situaci či problém vyřešit, pokud jí tedy nějaké řešení zrovna napadne. V opačném případě by prostě nastavila a nabídla své rameno k vyplakání se. Pokud už to ale někdo udělá, neměl by se později stát Redissiným nepřítelem, jinak by neměla problém to použít proti tomu dotyčnému. Do té doby by se ale ono tajemství, které jí bylo s důvěrou svěřeno k nikomu dalšímu z jejích úst nedostalo. Ano, občas sice může o tom trochu netaktně s dotyčným žertovat a utahovat si z něj, ale v tuto chvíli to není myšleno až tak úplně zle. Jen prostě Red nemá moc dobrý smysl pro humor. Stejně tak moc dobře nechápe vtípky mířené na ní. Bere je často až moc vážně a pak se zbytečně rozčiluje.
V poslední řadě, co jsou Redissiny záliby a oblíbené věci? Redisse nemá problém jít a prostě jen tak z nudy se cvičit v boji, aby si nikdo nemyslel že jenom proto že je Umělkyně je slabá. Většinu času ale tráví černo-bílými kresbami nebo kresbami v odstínech šedé. S barvami pracovat odmítá, jelikož se jí s nimi nedaří udržet danou kresbu hezkou. Jindy se zase věnuje poleháváním v posteli a čtením si nějaké knihy. To ale není zase tak časté. To už si spíše brnká nějakou písničku na svou kytaru na kterou nedá dopustit, a pokud je v pokoji sama tak si dokonce i zpívá. Má ale jistý komplex, který jí nedovolí zpívat před lidmi, i když její hlas nepatří k nejhorším. To už se raději se svou láskou k hudbě moc nešíří, aby jí ještě někdo nepřemlouval ke zpívání na veřejnosti.


Redisse se narodila jako armádní dítě v Kanadě. Proč? Protože její matka pracovala u armády a tak podle toho byla vychovávána i její jediná dcera, která se jí narodila docela nečekaně. Tedy neočekávaně pro její přátele a nadřízené, kteří jí museli dovolit jít kvůli ní na mateřskou. Matka se o ní starala příkladně do doby dokud jí nebyli tři roky. To začala Redisse pobývat čím dál víc času se svou chůvou, která Redisse vychovávala podle přesně daných přísných pravidel. Když povyrostla, její matka jí umístila už jako šestileté dítě na internátní základní školu s tím že víkendy trávily spolu doma, i když strávila většinu času ve svém pokoji nad úkoly nebo tím že jí matka trénovala aby se uměla rvát a že se nikdy nemá vzdávat. O prázdninách jí pak zařizovala pobyt na táborech podle jejího výběru, jako náhradu za to že se jí takřka vůbec nevěnuje a taky aby se o ní nemusela starat ona sama. Člověk by už jen z toho pochopil že Redissina matka není nijak mateřsky založená a že Redisse sama k ní nemá nijak kladný vztah. Když dokončila základku, začala studovat na střední armádní internátní škole. Tam se taky začala více věnovat hře na kytaru na kterou se začala učit na jednom z táborů. Na škole ale zůstala jen necelý rok protože se jí v hlavě začal ozývat čísi hlas. Ten jí neustále nabádal aby se buď mnohem více zlepšila ve škole nebo odešla do Malého Luxoru. Bylo jí jasné že se ke spokojenosti hlasu dost nezlepší nikdy, i když se snažila a tak se jednoho dne sebrala a odešla. Odjela do Luxoru a tam se podle příkazů hlasů vydala přes most dokud nedošla ke strážným u brány. Tam byla určena jako dcera Sobeka, egyptského boha. Od počátku svého pobytu v táboře se snažila mít s ostatními co nejlepší vztahy, i když mívala někdy chuť někoho praštit, když moc žvanil, ovšem potom co přestala být v táboře jediným potomkem Sobeka, a její bratr byl za své činy popraven nad ní začali ostatní být poněkud ostražití, a celkově jí tady její bratr Curtis pošramotil pověst. Né že by jí to nějak vadilo. Aspoň se mohla začít chovat víc podle své povahy a přestat se tolik přetvařovat tak jako to dělala téměř celý první rok v táboře. Na oslavě nového roku se potkala s bělovlasým potomkem Anuket Igetem "Běláskem", který jí v celku zaujal tím jak rozličné chování má, když je opilý od toho svého normálního chování. Jako by toho neměla dost tak se jí však velmi záhy začal o Igeta zajímat její drahý tatíček a to víc než je zdrávo. Igetovi se kvůli tomu podle ní docela radikálně změnila povaha, a proto i ona k němu poněkud upravila svůj postoj. O to více pak po jedné určité noci, když se s ním prvně vyspala. To jen aby se mu vyhnula se zbaběle přihlásila na výpravu aby vypadla z Tábora. Tam si ale uvědomila plno věcí a také zažila věci, po kterých usoudila že možná vážně radši měla zůstat v táboře, ale jelikož už tam jednou byla dělala co mohla aby to všechny přežily. Že si z toho však vyslouží původní výkupné za Guinevere, titul Ochránkyně a navíc velice nádhernou jizvu na stehně by ale opravdu nečekala. Stejně tak jako by nečekala jak moc to pohne ručičkou rovnováhy mezi její lidskou a sobekovskou povahou směrem k té sobekovské.


○ PRIMÁRNÍ ZBRAŇ: Klasická dýka (2x)
○ SEKUNDÁRNÍ ZBRAŇ: Vrhací dýky
○ DALŠÍ ZBRANĚ:
• Xiphos
• Chopeš z imperiálního zlata

ČAROVNÉ PŘEDMĚTY:
• Jehlice do vlasů od Tefnut (když s ní někoho bodne, promění se v kus ledu, má však 24 hodin na to, aby ho ostatní rozehřáli a zachránili, po uplynutí této doby je to trvalé a jen sama Tefnut by dotyčného zvládla proměnit zpět - Záchranná výprava)
• prsten od Usira (po nasazení mrtvé osobě ji dokáže probudit k životu - pouze jedno použití a nutno odehrát s Vypravěčem! - záchranná výprava)

VÝPRAVY:
  • Záchranná výprava pro dceru Tefnut (zástupce vedoucího) - starý web


VLASTNOSTI:

SÍLA7/10
RYCHLOST8/10
OBRATNOST7/10
VÝDRŽ8/10
SCHOPNOST5/10

DOVEDNOSTI:
Boj s mečem3. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Boj s dýkami/noži4. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Boj s kopím/oštěpem0. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Boj se sekerou0. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Střelba z luku/kuše1. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Boj beze zbraně3. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Léčitelství1. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Psaní hieroglyfů1. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Umění5. level▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SCHOPNOSTI:
Shapeshifting - aligátor, krokodýl10/10▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Bloodrage10/10▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


DRUH: Leguán zelený
JMÉNO: Rebekah
POVAHA: Rebekah je poněkud líný tvor. Tak jako Redisse by neustále něco dělala, Rebekah by nejradši jen někde ležela na sluníčku a nedělala absolutně nic. Když už se rozhodně něco dělat tak to je většinou jenom komentování toho co dělá Redisse, nebo svou polobohyni různě provokuje aby byly její výkony lepší. Občas se dokonce rozhodně i Redisse vymluvit nějaké její chování nebo jí zabránit provést něco špatného někomu kdo se jí zrovna zamlouvá ale i na tohle bývá často dost líná takže se na to vykašle. Rebekah nemá tak vznětlivou povahu a spíše se s ostatními snaží vycházet po dobrém, i když často nechtíc ubližuje svou přímočarostí a tím jak vždy přesně řekne to co má zrovna na jazyku. Nemusí to být ani pravda ale prostě jí to tak připadá a tak to řekne. Navíc na rozdíl od Redisse ona vždy každé tajemství hned rozkecá a občas i na Red samotnou prozradí něco co by nejspíše asi neměla. Jediné co má skutečně ráda je, když jí všichni dají na chvilku pokoj a ona má klid opravdu skutečně od všeho a všech.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama