Zbraně a materiály

24. října 2016 v 14:12

PRIMÁRNÍ ZBRANĚ

MEČ

NÁZEVPOPISFOTO
XiphosNejlepší je výroba na míru dle potřeb a proporcí poloboha. Délka se pohybuje okolo jednoho metru a materiály jsou různé. Zacházení s ním však už je pro polobohy na vyšší úrovni, kteří si s ním umí poradit a neuseknou si s ním ruku či nohu.
SpathaDruh meče, který využívaly římské jízdní oddíly. Je delší než klasický meč a taky se s ním proto hůře zachází.
ChopešNejdříve zbraň Peršanů, později i Egypťanů. Určená spíše k sekání, než-li bodání.

DÝKY

NÁZEVPOPISFOTO
KlasickáKlasická dýka z nejrůznějších materiálů, rukojeť může být vykládaná kameny, také kovová nebo dřevěná... Zacházení není těžké.
StiletFrancouzská dýka s úzkou čepelí.
CinquedeaDýka se širokou čepelí ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka. Může se řadit i mezi krátké meče.

NOŽE

NÁZEVPOPISFOTO
BojovýMohou mít čepel na jedné či na dvou stranách a jsou určeny k bodným i řezným ranám. Existuje více druhů. Dnešní typy jsou dobrým pomocníkem k přežití.
LoveckýSlouží - jak jinak - hlavně k lovu a pobytu v přírodě. Hlavně děti Neit si s nimi výborně rozumí. Mohou být z různých materiálů jak čepele, tak rukojeti. Mohou být i zavírací.
JataganOrientální nůž s prohnutou jednobřitou čepelí.

KOPÍ

Dlouhá tyč na konci s listovitou čepelí. Mohou se použít jak na házení, tak na boj na bližší vzdálenost. Ale je pro zkušenější bojovníky, kteří vědí, co dělají.

OŠTĚP

Tyčovitá zbraň podobná kopí, tato je však určená především k házení a je lehčí. Hroty mívají tvar hrotů šípů, aby se oštěp nedal jen tak vytrhnout z rány.

SEKERY

NÁZEVPOPISFOTO
JednoručníLehčí a s ostřím jen na jedné straně, přesto však účinná.
DvoubřitáJsou těžší a hodí se pro silnější bojovníky, kteří chtějí rozdávat opravdu tvrdé zásahy.

ObouručníTěžké, bojovník musí požívat obě ruce, aby mohl sekeru ovládat.SEKUNDÁRNÍ ZBRANĚ

NÁZEVFOTO
Vrhací dýky
Vrhací nože
Bič
Prak

STŘELNÉ

(Postavy svůj luk či kuši získávají až po tréninku, jakmile dosáhnou ve střelbě 5. level.)

NÁZEVFOTO
Luk
Kuše

MATERIÁLY

BOŽSKÝ BRONZ
Božský bronz je základním kovem, z něhož budou mít vaše postavy zbraně. Je nejuniverzálnější a vyrábí se z něj úplně všechny zbraně - od mečů přes hroty šípů až po dýky. Je ze všech magických kovů nejpevnější, ale zároveň se dobře taví a lehce se s ním pracuje. Vypadá jako běžný bronz, většinou je však matný a ve tmě tlumeně září. Pochází z Řecka.

IMPERIÁLNÍ ZLATO
Je nejmladší ze všech magických kovů a pochází z Říma. Obyčejnému zlatu bylo požehnáno v Jupiterově chrámu a poté z něj bylo ukuto speciálními technikami to, co bylo potřeba. Pokud se zapálí a uhasí, začnou z něj vycházet fialové výpary, které rozpouští jiné kovy. Takto upravené imperiální zlato je velmi nestálé a při silném nárazu či narušení vybuchuje. Proto se používá hlavně na malé granáty či hroty výbušných šípů. Mohou z něj však být i meče, sekery dýky atp. Má zlatou barvu a hodně se leskne - ve své čisté podobě se může využívat i jako zrcadlo. Je ho poměrně málo a egyptští polobozi ho téměř nevyužívají - už jen proto, že pochází z Říma.

STYXSKÁ OCEL
Styxská ocel je také řecký kov, ale není tolik známý, protože ho nemůže používat jen tak nějaký polobůh. Je dost nestálá, pohlcuje stíny, temnotu a duchy, načež je chrlí ze sebe ven. Pracovat s ní se mohou naučit pouze děti Anupa, Usira, Nut či Sutecha. Může se spojit se stříbrem a vzniká styxské stříbro.

STŘÍBRO
Stříbro není vyloženě magickým kovem, ale příšerám umí ublížit také narozdíl od ostatních "lidských" kovů. Je obzvlášť účinné proti vlčím příšerám - pekelným šakalům, vlkodlakům atp. Dá se z něj vyrábět všechno, jen se s ním pracuje hůře než s božským bronzem.

STYXSKÉ STŘÍBRO
Je doopravdy nestálé - pokud neumíte zacházet se styxskou ocelí opravdu dokonale, styxské stříbro vám může klidně zničehonic vybuchnout v rukách. Má vlastnosti styxské oceli i stříbra.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama