Ambrózie a nektar

26. listopadu 2016 v 13:57

AMBRÓZIE

Jeden ze dvou hlavních božských pokrmů. Tento je v pevném skupenství a skladuje se v kostičkách podobně jako máslo. Dá se však upravit na víc způsobů vzhledem k ošemetnému dávkování a riziku předávkování, o kterém bude řeč později.
Užívá se pouze vnitřně a léčí zranění mechanického rázu - zlomeniny, vnitřní krvácení a případy, kdy není potřeba rychlého zásahu. Nemoce jako takové sice také umí léčit, ale velice pomalu a nevyplatí se to. Navíc při léčbě nemocí ambrózií hrozí vyšší riziko předávkování se.
Má zlatavou barvu, která se mísí se žlutou a oranžovou. Může se upravit do malých perliček či drobných plátků pro lepší dávkování nebo do zabalených bonbónů na cestu.NEKTAR

Druhý z božských pokrmů. Tento je tekutého skupenství a skladuje se v lahvích, do kterých se občas přidávají i různé bylinky, aby nektar chuťově i léčebně obohatily. Také u nektaru je riziko předávkování, a tak se s ním musí zacházet hodně opatrně. Přesně tomuto se učí právě kněžky.
Pomocí nektaru se léčí nemoce, otevřené rány (sečné, bodné, střelné...) a také případy, kdy je potřeba rychlého zásahu, případně když polobůh ztratí hodně krve. Užívá se vnitřně, ale na otevřené rány se dá také nalít a rozetřít. Účinkuje zpravidla rychleji než ambrózie.
Hodně se podobá medu, má podobně zlatavou barvu, jen je o něco tekutější a méně hustý. Může se nalít na plátky citronu, pomeranče či jiného ovoce, nechat vsáknout a utuhnout, načež má stejné vlastnosti jako nektar, jen je skladnější na cesty a tuhý. Dá se taky nalít do krátkých tubiček, které jsou mnohem skladnější než lahve a máte je na výpravách vždy po ruce.


PŘEDÁVKOVÁNÍ A NEBEZPEČÍ SPOJENÉ S BOŽSKÝMI POKRMY

• Obecně platí, že pro osoby s čistě lidskou krví jsou oba božské pokrmy vysoce toxické - do hodiny (obvykle mnohem dřív) po požití jednoho či druhého umírají v šílených horečkách a krev se jim vaří. Nektar jim naleptává kůži jako silná a koncentrovaná kyselina.
Čtvrtbozi (potomci člověka a poloboha) smí jen velice malé množství - na 12 hodin pouze jedna tyčinka nektaru (tři plátky ovoce s nektarem) a jeden bonbón ambrózie.
Polobozi smí na 12 hodin požít maximálně pět tyčinek nektaru (patnáct plátků ovoce s nektarem) a tři bonbóny ambrózie.
Třičtvrtěbozi smí na 12 hodin požít maximálně deset tyčinek nektaru (třicet plátků ovoce s nektarem) a šest bonbónů ambrózie.
• Pro příšery jsou oba božské pokrmy podobně jedovaté jako pro smrtelníky.

Po mírném předávkování (rozumějte v množství o jeden či dva kusy vyšším než vhodné maximum) přichází vysoká horečka, halucinace, neschopnost jasně uvažovat a ovládat své schopnosti. Všechny kosti těle jsou jako z horkého železa a celé tělo pálí a bolí. Po pár hodinách se tento stav uvolní a osoba je schopná zase normálně fungovat, jen by si měla dát pohov od požívání božských pokrmů alespoň na 24 hodin.

Po středním předvávkování (rozumějte v množství o tři či čtyři kusy vyššim než vhodné maximum) přichází opět vysoká horečka, svaly i kosti pálí jako rozžhavené železo, nelze se soustředit ani normálně chodit, osoba se chvěje, neovládá své schopnosti, nereaguje na vnější podněty, místo nich má halucinace, zvrací, nemůže se téměř hýbat... V padesáti procentech případů dochází k úmrtí. Alespoň 48 hodin by osoba po prožití takového rizika neměl požívat žádný božský pokrm.

Po vysokém předávkování (rozumějte v množství o pět a více kusů vyšším než vhodné maximum) jedinec na devadesát procent zemře. Jeho krev se začne vařit, kůže zrudne a spálí se, kosti se začnou rozpadat na prach, vlasy všechny vypadají, často osoba přijde okamžitě o zrak, protože se její oči okamžitě uvaří, a už není schopná se jakkoliv sama zachránit. Nakonec osoba vzplane a zůstane po ní pouze ohořelý černý kus spáleného těla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama