Amfisbena

5. listopadu 2016 v 19:36
NÁZEV:
Amfisbena
KATEGORIE:Příšera
ZPŮSOB ŽIVOTA:Živí se masem polobohů.
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:Umí si na pomoc přivolat klubka hadů. Jedna hlava plive hořlavinu a druhá ji ohněm podpaluje.
PŘEDNOSTI:
Síla a velice odolné šupiny. Silný skus čelistí a ostré často jedovaté pařáty na tlapách.
SLABINY:
Mezera mezi šupinami za krkem a krk celkově. Voda, která šupiny naleptává.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Hermafrodité, moc se toho neví - jedna hlava je pravděpodobně samice a ta druhá samec.
VÝSKYT:Suchá teplá místa - pouště, stepi a savany.
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Není znám.
NEBEZPEČNOST:7


OBECNÝ POPIS:
Amfisbena je velký tlustý had, kolikrát větší než taková anakonda, který má dvě hlavy - druhou místo ocasu. Od hadů se ale odlišuje tlapami s dlouhými pařáty, kterých má u obou hlav pár a které bývají velice často jedovaté. Jedy získává z rostlin a živočichů, které požírá navíc právě kvůli získání jedu. Nikdy proto nemůžete s přesností určit, jaký jed bude mít amfisbena, s níž zrovna bojujete. Přesto ale chodit neumí, pouze se tak jakoby zvláštně plazí.
Jejich šupiny jsou tvrdé a velice odolné, naleptává je voda, jinak se ještě nepřišlo na nic dalšího. Mohou být různě barevné - od pískově žluté po brčálově zelenou. Většinou se zbarvení přizpůsobuje místu, kde amfisbena delší dobu pobývá.
Jedna z hlav vždy plive benzínem zapáchající látku, která se rychle odpařuje a vytváří nazelenalý oblak, a druhá na ni plivne něco, co by se dalo nazvat tekutým ohněm, a látku podpálí. Aby hlava, která chrlí tekutý oheň, přestala, musíte ji namočit. Pak tuhle schopnost ztrácí, ačkoliv pouze do té doby, než po pár hodinách pořádně vyschne. Háček je ale v tom, abyste přišli na to, která je která.
Abyste amfisbenu nadobro zabili, musíte jí useknout obě dvě hlavy. Kdybyste usekli jen jednu, za pár dní až týdnů amfisbeně druhá zase doroste.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama