Dění na ostrově: Prosinec 2016

24. listopadu 2016 v 18:31

Co potká polobohy během prosince?
CHŘIPKOVÁ EPIDEMIE

Ano, čtete správně. Na konci listopadu začalo pár polobohů kašlat, pociťovat návaly horka a posmrkovat. O pár dní později už byla nakažená minimálně polovina táborníků. Jedině kněžky mají šanci se nenakazit, jsou neustále v kontaktu s léčivými látkami a mají o něco málo vyšší imunitu než ostatní. Přesto se ani jejich nákaza nemůže úplně vyloučit.
A kdo bude mezi prvními nakaženými?


Během měsíce se nemoc roznese mezi všechny táborníky (počítejte od 15. prosince) - budou více či méně pokašlávat, trpět rýmou, teplotou, ale taky některé doprovodí bolesti svalů a hlavy, únavou a pochopitelně i bolest v krku. Všichni, kdo přijdou do kontaktu s nemocnými, už musí v další hře hrát s tím, že chřipku chytili a mají ji nehledě na datum.
Ošetřovna se začne plnit, jenže překvapení - někdo ukradl všechen nektar, který by mohl chřipku okamžitě vyléčit. Ale o tom se dočtete v dalším bodě.

KRÁDEŽ NEKTARU

Vlezlým a připitomělým skřítkům kerkópům se podařilo narušit kousek magické bariéry, přepluli Nil na malých loďkách a pronikli do tábora. Ukradli všechny zásoby nektaru a nechali po sobě ohořelý potrhaný kus papírku se vzkazem, ze kterého krvácí oči.

Řekněme, že úroveň jejich gramatiky odpovídá výši jejich inteligence, díky tomu můžeme usuzovat, že to byli právě oni. Ovšem na některé věci jsou chytří až moc, nesmíte je podceňovat. Velice brzy bude vyhlášena výprava, jejímž cílem bude setkat se s kerkópy a buď se s nimi diplomaticky dohodnout (což, nalijme si čistého vína, by bylo krásné, avšak nepravděpodobné), anebo z nich nektar prostě vymlátit (trošku neobratné, ovšem jistější řešení). Přihlásit by se tak měl někdo, komu nevadí dát někomu přes hubu. Neví se, kolik jich tam je nebo není, jestli to vůbec jsou kerkópové, jestli nepracují na něčí příkaz a tak podobně. Tohle musí táborníci zjistit.

VÁNOCE A DÁRKY

A máme tu poslední bod, nejspíš nejpříjemnější. V pět hodin večer 24. prosince herního času (na reálném datu začátku vánoční hry se dohodneme na chatu) se všichni polobozi sejdou v jídelně, kde bude přichystané vánoční pohoštění, a dokonce i punč s kapkou alkoholu. Dá se očekávat návštěva některých bohů. Proběhne také rozdávání dárků - Bes a další bohové jich pár obstarají, ale to neznamená, že se postavy nemohou obdarovat také mezi sebou. Jen myslete na to, že k nějakým extra drahým dárkům se nejspíš nedostanou, stejně jako se nedostanou k magickým věcem, zbraním atp.
Podrobnosti o dárcích vám odhalíme až později, ať se máte na co těšit.
Tento papír se objevil ve všech obydlích i budovách přesně 1. prosince.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama