Neit

23. listopadu 2016 v 16:41
JMÉNO:Neit
FUNKCE:Bohyně lovu, lukostřelby a tkaní
FACECLAIM:Katee Sackhoff
HRÁČ:A-Team
CHARAKTER:Je pěkně od rány, nic si nenechá líbit a je dost energická. Vážně, chvilku neposedí, většinou běhá někde venku a loví. Nesnáší flákače a vždycky je radši pro fyzický trest než pro nějakou domluvu či pobyt ve vězení. Vystihuje ji jedno slovo - sebevědomí. Doopravdy se nebojí otevřít pusu a má smysl pro humor. Ráda si střílí z bohů i polobohů a může působit dost jako starší sestra, vypadá taky totiž docela mladě a nedělá jí problém se spřátelit.
SCHOPNOSTI:Hunting metamorfing, Calm control, Shapeshifting
SPECIÁLNÍ PŘEDMĚTY:• Kožený náramek měnící se na luk, který nedokáže bez dovolení nikdo jiný kromě ní napnout, s toulcem šípů s rudými letkami se značkou hlavy laně, které nikdy neminou.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE, HISTORICKÉ POZADÍ, MÝTY
Neit, zvaná také Nit, Net, Neith, byla podle jedné kosmologie považována za stvořitelku světa, která zemi vytvořila za pomoci tkaní, a také matka slunce, tedy slunečního boha Re. Z čehož plyne také fakt, že je vlastně matkou všech bohů, a její propojení s pravodstvem zvaným Nun.
Bývala spojována se dvěma symboly - štítem s překříženými šípy a s člunkem (tkalcovský nástroj tvarem podobným lodi). Překřížené šípy symbolizovaly její spojení s válkou a lukostřelbou, byla často nazývána také Paní/milenka luku či Vládkyně šípů. Někdy byla propojována také s mumifikací, protože prý tkala plátno na zabalení mumií.

Údajně to byla prý právě ona, kdo určil, že vládcem Horního a Dolního Egypta bude Hor místo Sutecha, přičemž zajistila Sutechovi jiné území a požehnala jeho svatbě se dvěma Reovými dcerami Anat a Astarte. Její vztahy s ostatními bohy jsou matoucí a nejisté - někteří se domnívají, že byla manželkou Sutecha (avšak to je nepravděpodobné), další tvrdí, že je také matkou krokodýlího boha Sobeka a manželkou vodního boha Chnuma.
Byla spojována také s bohem mumifikace Anupem a vlčím bohem Wepwawet. Spolu s Eset, Nebthet a Serket chránila kanopy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama