Podzemí pyramidy

26. listopadu 2016 v 18:57

PODZEMÍ PYRAMIDY

V podzemí není žádná sranda. Zde vládne magie starých faraonů. Tím, že vejdete, jim dáváte němý souhlas s tím, že si s vaší myslí i tělem mohou dělat, co chtějí. Je to místo, kde budete čelit svým největším strachům a obavám. Místo, kde se postavíte přišerám všeho druhu, které budou chtít krev. Vaši krev. Místo, kde můžete získat cenné zkušenosti a předměty.Nikdo neví, co tam dole je, nikdo, kdo se dostal až dolů, se nevrátil živý. Nejspíš se nikdo až dolů nedostal. Faraoni si hrají s vašimi smysly, to, co vidíte, mohou být iluze a halucinace stejně tak dobře, jako to může být skutečné. Chodby jsou spletité, číhá tam ledacos - staré hádanky a rébusy, příšery, nástrahy samotných faraonů, zranění, nebezpečí a smrt. Není to sranda. Faraoni jsou dost zákeřní a pro své pobavení vás klidně mohou dohnat až na pokraj sil, ne-li rovnou zabít. Záleží na vás, jestli vám to stojí za zkušenosti a mocné předměty. Občas vás potkají těžká rozhodnutí, občas po vás budou chtít opravdu hnusné věci a občas si opravdu sáhnete na dno.

» Zkoumání pyramidy se postavě do profilu započítá jako soukromá výprava.
» Postup je rozdělen na jednotlivé úrovně podle obtížnosti. S každou další úrovní je postava výš nebo níž (záleží, kam postupuje) a také blíž ke svému cíli.
» Cestou můžete objevit různé skryté úrovně se zvláštními odměnami. Upozorníme vás na to.
» Na konci každé úrovně dostane postava nějakou motivační odměnu a takémožnost výpravu ukončit, vzít si dosud získané věci a vrátit se.
» Jestliže postava danou úroveň nedokončí, ale už nebude schopná dál pokračovat, můžete ji zachránit, ale za cenu všeho, co jste doposud získali. Takže postavu odvedete živou, ale nic nezíská.
» Je dost možné, že některou z úrovní postava dokončí snadno a rychle, ale u jiné se bude pachtit dlouho, než ji dokončí.
» Postup mezi úrovněmi řídí samozřejmě Vypravěč a vždy vám jasně napíše, že jste jednu úroveň překonali, co za ni získáváte a dá vám možnost to celé ukončit.
» Postava pochopitelně může velice lehce zemřít, proto je důležité opravdu dobře zvážit každý další krok, který za ni uděláte. Záleží na jejích schopnostech a zkušenostech, dobře odhadujte, co ještě zvládne a co už ne.
» Na podobnou výpravu můžete postavu vyslat maximálně jednou za dva reálné měsíce, aby se vůbec stihla zotavit, v případě neúspěchu. Jestliže uspějete a získáte nějaký opravdu cenný předmět, vrátit se můžete až po půl reálném roce a navíc počítejte s tím, že to budete mít ještě těžší. Platí to pro postavu, ne na hráče. Takže s jinou postavou klidně můžete přijít hned za týden.
» Postavu můžete přihlásit pomocí komentáře, případně na chatu - prostě nám dejte jakkoliv vědět, že byste s tou a tou postavou rádi tuhle zkoušku podstoupili. Hra by měla odsýpat rychle a neměla by trvat víc než pár dnů.

ÚROVNĚ

1. Úroveň: Pár hádanek, příšerek a šoků, nic velkého, ale ani nic moc odměna.

2. Úroveň: O něco málo těžší.

3. Úroveň: Zkušení bojovníci se tu možná i budou nudit.

4. Úroveň: Fakt je to tam v rohu lidská lebka?

5. Úrovně: Tady začíná ta pravá sranda.

6. Úroveň: Je libo sekanou?

7. Úroveň: Nebo radši gulášek s bílým masem?

8. Úroveň: Tak sem si troufnou jen opravdoví borci, kteří zvládnou sami sejmout mantichoru.

9. Úroveň: Z téhle úrovně bude mít postava přinejmenším trauma, ne-li rovnou změnu Ka.

10. Úroveň: Jestli ses dostal s postavou až sem, gratuluji, přišla o všechny zbraně, Ka i mazlíčky, čarovné předměty, všechno, takže nemá k dispozici nic kromě svého mozku. Aneb Udělej si sám z toho, co tam najdeš.

KONEC(?): Kdo ví, co vás tam dole čeká.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama