Výpravy & Lekce

25. listopadu 2016 v 20:16

VÝPRAVY

Výpravy jsou druh úkolu, který obvykle plní skupinka polobohů mimo hranice ostrova a který může významně ovlivnit všechny ostatní postavy. Účastnit se jich smí kdokoliv kromě kněžek, nováčků a trestaných. Kdo se jí zúčastní, řeší Rada a Faraon, který všechny výpravy vyhlašuje. Mohou být krátké, ale i dlouhé, relativně bezpečné či extrémně nebezpečné, záchranné, pátrací, bojové a tak podobně, ale ze všeho nejvíc jsou důležité - určují totiž další děj pro ostatní, rozvíjí ho a koření život na ostrově.PRAVIDLA VÝPRAV:
• Pokud není dáno jinak, do každé výpravy si smíte přihlásit pouze JEDNU svoji postavu.
• Pokud už svoji postavu na výpravu přihlásíte a je vybrána, máte povinnost se ZÚČASTNIT nebo včas OMLUVIT, aby byl vybrán někdo jiný.
• Na výpravách mohou postavy UMÍRAT. Pokud uděláte záměrně nějakou blbost s tím, že se přece postavě nemůže nic stát, máme právo ji zranit, zmrzačit či rovnou zabít.
• Během hry na výpravě NESMÍTE s postavou hrát ve volné hře.

LEKCE

Lekce jsou hlavním způsobem, jak můžete své postavy zlepšovat v dovednostech. Pořádat je může vedení, ale klidně i obyčejní hráči, stačí napsat do Knihy lekcí. Mohou se tam naučit čemukoliv - plavání, meditaci, ošetřování, ovládání schopnosti, boji a mnoha dalším věcem. Neměly by trvat déle než dva reálné týdny. Na konci každé lekce je vyhlášení, kdy vaše postavy vedoucí lekce spolu s vedením odmění - někdo se může posunout o level, někdo dostane zápis účasti na lekci a nové dovednosti a tak podobně.
Vojáci by měli mít u všech zbraní alespoň první level (teorie boje s touto zbraní), zatímco písaři by měli zdokonalovat psaní hieroglyfů (pod které spadá i učení mytologie, historie atd.), umělci zase umění (jeho historie, umělecké slohy, architektura...) a kněžky léčitelství (hlavně to přírodní a co se týče nektaru s ambrózií).

PRAVIDLA LEKCÍ:
• Obvykle si do lekce smíte přihlásit hned několik postav, ale myslete na to, že je musíte všechny ZVLÁDAT, aby si z lekce vůbec něco odnesly.
• Odepisuje se v libovolném pořadí, ale každý den se od každého hráče čeká alespoň jeden dva příspěvky, abychom se někam posunuli. Pokud neodpoví všichni do jednoho dne, jede se dál.
• V případě, že se někdo na lekci BEZ omluvenky nedostaví (omlouvat se můžete komentářem u článků příslušných konkrétní lekci či do Vzkazů adminům), může být jeho postava potrestána vedoucím lekce a vedením tábora.
• Pokud se lekce účastníte jako žák, SMÍTE mezitím hrát ve volné hře. Pokud však jste vedoucím lekce, NESMÍTE hrát nikde jinde s onou postavou.
• Aby vaše postava mohla vést lekci, musí mít v oné dovednosti alespoň 5. LEVEL.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama