Androsphinx

11. prosince 2016 v 18:51
NÁZEV:
Androsphinx
KATEGORIE:Příšera
ZPŮSOB ŽIVOTA:Živí se masem polobohů
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:V omezené míře umí používat Charmspeak a také měnit tvář podle toho, co se dané oběti líbí. Omezeně také Airkinesis (nevyvolá např. tornádo, ale velmi silný poryv větru už ano).
PŘEDNOSTI:
Velká síla v tlapách, létání pomocí křídel, vysoká inteligence a prohnanost.
SLABINY:
Oheň, který spálí jeho peří i srst. Jinak se dá zabít normálně useknutím hlavy, probodnutím srdce...
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Jsou to pouze samci, jednou za dlouhý čas si najdou na krátko sfingu jako družku a s tou zplodí mláďata.
VÝSKYT:Primárně pouště, ale dají se nalézt i jinde.
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Není znám.
NEBEZPEČNOST:5-6


OBECNÝ POPIS:
Jsou to vlastně "jen" mužské verze sfingy. Jen s tím rozdílem, že jsou mnohem více marnivější, namyšlenější a povýšenější. Nepokládají hádanky, jako to dělají sfingy. Androsphinxové dávají úkoly. Bývají těžké a musíte u nich přemýšlet, ale jejich splněním si můžete androsphinxe udobřit. Pokud ne, můžete mu nabídnout, že mu donesete nějaký šperk. A pokud ani to nepomůže, máte dvě možnosti - nechat se sežrat, nebo bojovat.
Bývají různě velcí, většinou větší než lvi a díky obrovským křídlům se mohou naučit omezeně ovládat vzduch. Jsou mohutní a svalnatí, ale nemají na sobě žádný druh krunýře, takže poranění je relativně snadné. Neúčinější je proti nim oheň, který sežehne peří, takže nebudou moct létat, a pochopitelně také srst s kůží, čímž odvedete jeho pozornost a zabijete ho. Přesto to není vůbec lehké.
Jsou to mistři v létání, jsou ve vzduchu rychlí a mrštní, unesou velkou zátěž a i ve vzduchu vás dokážou pěkně silně trefit tlapou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama