Bazilišek

11. prosince 2016 v 18:52
NÁZEV:
Bazilišek
KATEGORIE:Příšera
ZPŮSOB ŽIVOTA:Neznámý
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:Jeho pohled proměňuje osoby i zvířata v kámen. K tomu má v zubech v zobáku smrtelný jed, který však účinkuje pomalu a postupně - po půl hodině vás paralyzuje, po hodině přijde bezvědomí a po dvou hodinách je po vás.
PŘEDNOSTI:
Pohled proměňující v kámen, výborný sluch, síla v čelistech i v ocasu.
SLABINY:
Pokud se vám podaří mu oči vyškrábat nebo vypíchnout, přijde o schopnost proměňování v kámen. Jinak je jeho slabinou měkké břicho a spodní část krku.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Líhnou se z vejce, které snesla černá slepice a vyseděla ropucha.
VÝSKYT:Všude na světě, konkrétně ale ve sklepeních, kanalizaci a podobně.
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Mohou se dožít tisíců let, přesně nikdo neví.
NEBEZPEČNOST:8


OBECNÝ POPIS:
Bazilišek vypadá jako kříženec kohouta a hada. Má hadí tělo, ale k tomu kohoutí nohy, křídla s pařáty a kohoutí hlavu. Může být všemožně zbarvený - od fialové přes modrou až k červené, většinou jsou tyto barvy ještě různě promíchané a nakombinované. Jeho hlavě dominuje velký hřebínek a rudé oči, které umí proměňovat v kámen. Jeho zobák je speciální, není hladký, na jeho okrajích jsou takové malé, ale velice ostré zoubky, v nichž má smrtelný jed. Jediných lékem je krev gorgony nebo kouzlo bohyně Eset.
V dlouhém svalnatém ocase má velkou sílu a používá ho také k udržování rovnováhy na dvou tenkých nožkách. Useknete-li mu ho, je ztracen. Neumí létat, křídla jsou moc krátká a neunesou ho, avšak podobně jako slepice umí vyskočit a pár metrů vzlétnout, než zase klesne k zemi. Není nijak zvlášť rychlý, jediným jeho problémem pro polobohy je jeho pohled. Kvůli němu a jedu, který má v zobáku, je klasifikován jako osmička. Velikostně se to různí, nejde ovšem pod jeden metr.
V poslední době jich značně ubylo, narazit na nějakého je vzácnost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama