Empusa

11. prosince 2016 v 18:53
NÁZEV:
Empusa
KATEGORIE:Příšera
ZPŮSOB ŽIVOTA:Živí se masem a krví polobohů, ale i lidí
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:Umí měnit svoji podobu a maskovat se lidským vzhledem. Proto má vyšší klasifikaci nebezpečnosti. Také částečně ovládají Charmspeak.
PŘEDNOSTI:
Schopnost se maskovat, jsou rychlé a mrštné, mohou si nechat narůst dlouhé tesáky a pařáty. Lidská inteligence, nebývají hloupé.
SLABINY:
Dá se zabít celkem snadno - stětím hlavy, probodením srdce...
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Neznámé
VÝSKYT:Všude. Nepreferuje žádný biotop, setkáte se s ní nejčastěji ve městě, kde se zdržují a loví.
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Neznámý
NEBEZPEČNOST:7


OBECNÝ POPIS:
Empusy jsou nebezpečné hlavně tím, že jejich maskování neprohlédnete, pokud vám to sama nedovolí nebo pokud vám na něm něco nebude sedět - např. když se empusa nějak přeřekne a dokáže tím, že o bozích a polobozích ví. To se pak její maskování rozplyne.
Mají mnoho podob a ještě víc lidských. Často na sebe berou podoby výstředních děvčat s barevnými vlasy a vyzývavým oblečením. Ale není to pravidlem. Občas rády svádí lidské muže, těší se s nimi a pak jim urvou hlavu a sežerou je.
Ve své pravé podobě mají často rozdělená kopyta místo chodidel, dlouhé pařáty a tesáky, občas i ocas a křídla. Jejich tělo může být dokonce tvořeno kovem - mohou být měděné, ocelové, bronzové... Nejspíš nenajdete dvě empusy, které jsou stejné.
Patří mezi ty příšery, které se po smrti odeberou do Duatu, nějakou dobu tam pobudou, aby zpět nabraly síly, načež se po nějakém čase vrátí a mstí se.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama