Měsíční lev

11. prosince 2016 v 19:06
NÁZEV:
Měsíční lev
KATEGORIE:Kouzelná zvířata
ZPŮSOB ŽIVOTA:Masožravý
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:Stormkinesis (Dovedou spustit déšť, přivolat mlhu a později i silný vítr a v nejvyšším stadiu také šlehat z tlamy blesky.)
PŘEDNOSTI:
Síla, mrštnost a rychlost. Je těžké je zabít, pokud o nich nic nevíte a pokud nemáte speciální nástroje na pomoc.
SLABINY:
Páteř, resp. mícha a končetiny.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Samice rodí jedno až tři mláďata za dva roky.
VÝSKYT:Velice vzácně, objevují se v párech samec & samice, občas i s mláďaty
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:50 let
NEBEZPEČNOST:6-7


OBECNÝ POPIS:
Samice jsou větší a silnější než samci kvůli nutnosti starání se o mláďata, kterých bývá pomálu. Jak samci, tak samice mají stříbřitou srst.
Nemají srdce, krev ani vnitřnosti. Pouze kostru a jsou vyplnění doslova bílým masem. Jestliže zemřou přirozenou smrtí nebo nehodou, jejich tělo se nerozplyne, ale zůstane tak, jak je. Jestliže jsou ale zabiti příšerou, polobohem či kýmkoliv jiným, jejich tělo se rozplyne na bílou mlhu.
Je třeba přetnout míchu za krkem, pokud je chcete zabít, ale to vám jen tak nedovolí. Když už se dostanete tak blízko, začnou nekontrolovatelně zuřit a nemáte šanci. Proto je nejdřív musíte nějakým způsobem znehybnit, uspat či ochromit a až pak se starat o zabíjení.

Z HISTORIE:
Dříve to byli přátelé polobohů, byla jich na zemi spousta a pomáhali. Jenže pak polobohové zpychli a začali je považovat za své sluhy a otroky. To se lvům přirozeně nelíbilo a pod vedením jednoho starého lva se vzbouřili. Začala válka mezi měsíčními lvi a polobohy. Polobozi téměř všechny vybili, dokud tomu neudělala přítrž bohyně Bastet, která měsíční lvy stvořila. Od té doby však všichni zbývající polobohy nenáviděli. A učili to své potomky, ti zase své a nakonec ti dnešní lvi ani neví, proč mají vlastně polobohy nenávidět. Proto se může vzácně stát, že si polobůh najde a ochočí mládě měsíčního lva.

RŮST:
  • Mládě (od 0 dní do 4. měsíce): Mláďata jsou stříbřitě bílá a velice hravá a energická. Matčino mléko sají asi tak měsíc, pak už se živí masem.
  • Starší mládě (od 5. do 6. měsíce): Při přílišném nadšení při hře mohou spustit lokální déšť (v okruhu pěti metrů).
  • "Puberťák" (od 7. měsíce do 1 roku): Samečkům roste jejich první stříbrná hříva, která ale na začátku prvního roku odpadne. V tomto období mohou být mrzutí a líní. Hlavou dosahují zhruba do pasu.
  • Mladý dospělý (od 13. měsíce do 2 let): Během tohoto období samečkům naroste jejich hříva, která jim už zůstane, a samičky se stanou agresivnějšími. Okolo druhého roku samci i samice pohlavně dospívají a mohou mít vlastní mláďata. Začínají objevovat svoji schopnost (pouze déšť a vítr, první objevení nutno odehrát s Vypravěčem!).
  • Dospělý (od 2. roku): Samci i samice jsou dospělí a mohou se plně naučit ovládat a zvládat Stormkinesis (s Vypravěčem).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama