Mořská panna

17. prosince 2016 v 14:09
NÁZEV:
Mořská panna
KATEGORIE:Příšery
ZPŮSOB ŽIVOTA:Nespecifikován
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:Mají žábra, což jim umožňuje dýchání pod vodou, ale taky plíce, takže se mohou vynořovat nad hladinu. Dovedou komunikovat se všemi rybami, parybami, obojživelníky a dalšími vodními tvory. Pár z nich částečně ovládá Charmspeak.
PŘEDNOSTI:
Ve vodě jsou velice rychlé a obratné plavkyně, umí si získat pomoc vodních tvorů a vzhledově bývají velice krásné a přitažlivé.
SLABINY:
Souš a sucho. Jakmile je vytáhnete alespoň po pás nad vodu a necháte je tak spoutané, během pár dní úplně vyschnou a zemřou. Je to velice bolestivý proces. Také oheň - nevratně spaluje jejich šupiny a zohavuje je. Během dne si mohou přičarovat nohy, ale na noc se musí vrátit do vody, jinak by nepřežily.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Pravděpodobně stahují muže k sobě do vody, aby otěhotněly, poněvadž jsou pouze ženského pohlaví. Ty hodné je opět propustí, ty zlé obvykle ne.
VÝSKYT:Kolonie mořských panen se nachází na specifických místech na zemi - pro jejich seznam zobrazte celý článek. Jinak se samostatně mohou vyskytnout kdekoliv v mořích, oceánech a dostatečně hlubokých a širokých řekách.
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Neznámý
NEBEZPEČNOST:6-7


OBECNÝ POPIS:
Napůl ženy, napůl ryby. Jejich domovem jsou přírodní vodní nádrže a vesměs se dělí na dva druhy - ty dobré a ty zlé. Na první pohled je ale většinou nerozeznáte, i z krásně a důvěryhodně vypadající mořské panny se může během sekundy vyklubat krvelačná a prohnaná stvůra. V lidské podobě nejde rozdíl mezi nimi poznat vůbec, v té rybí občas ano - ty zlé mívají některé ploutve zubaté, šupiny ostřejší či dokonce i drápy na prstech.
Ty dobré jsou docela plaché, lidem se většinou vyhýbají a nemíchají se do nich. Každá mořská panna je na začátku dobrá a nezkažená, jenže jedním z důsledků znečištění vody byl právě i vznik zlých mořských panen. Ty zlé se často míchají mezi lidi, svádějí jejich muže a stahují je s sebou pod vodu - kvůli potomstvu, ale i kvůli potravě, živí se totiž lidským masem a maso potomků bohů je pro ně žádanou lahůdkou. Jejich šupiny mohou mít celou škálu barev - od zelené přes modrou až k oranžové. Nejčastější jsou ale právě odstíny modré a zelené.
Jsou inteligentní a jejich charaktery se mohou lišit stejně jako ty lidské.

NEJZNÁMĚJŠÍ KOLONIE:
Arktida: Tyto mořské panny si vypěstovaly odolnost vůči chladu a mrazu, jejich ocasy mají ledově modrou barvu a jejich vlasy zbělely. Tvoří uzavřenou komunitu, jsou značně nedůvěřivé a ani k polobohům nechovají zrovna kladný vztah.

Mexický záliv: Tohle je asi nejznámější lokalita, kde žijí zlé mořské panny právě kvůli ropné havárii před několika lety. Smrtelníci pochopitelně neví proč, ale je to jedno z míst, kde mizí nejvíc lidí. Chovají se sice přátelsky, ale jejich pravou povahu polobozi odhalili.

Kréta: Další sídlo dobrých mořských panen. Tyto jsou známé svojí náklonností vůči polobohům - řeckým i egyptským, jen těm římským moc ne. Čas od času jim i pomohou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama