Serpopard

12. prosince 2016 v 21:16
Serpopard magický tvor nalezený v Egyptě a na Blízkém východě, tyto bytosti jsou podivná směs kočičích a hada, s dlouhými krky, rozsáhlé hřbety a srstnaté tváří a těl. Věřil někteří inspirovali původní Homunculus pátrající ...
NÁZEV:
Serpopard
KATEGORIE:Kouzelná zvířata
ZPŮSOB ŽIVOTA:Masožravý, nepohdnou ani starší mršinou, nejsou příznivci lovu, ovšem pokud už tak žerou výhradně divokou zvěř
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:xxx
PŘEDNOSTI:
Velká inteligence (dle některých zdrojů jsou i někteří jedinci schopni mluvit), vysouvatelné drápy a jedové hadí zuby, u velkých jedinců jejich dlouhý krk (nebezpečí instinktu hada škrtiče)
SLABINY:
Slabá kůže, u mláďat naivita, slabost pro třpytivé věci
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Jsou to hermafroditi
VÝSKYT:Menší jedinci v pralesích, střední jedinci v horách a ti největší v pouštích, potkat se s nimi dá i tak jen vzácně
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Neznámý
NEBEZPEČNOST:6


OBECNÝ POPIS:
Serpopardy lze potkat v různých velikostech. Nejmenším měří kolem tří mětrů, ti největší až kolem desíti z toho největší část tvoří jejich dlouhý krk. Sepropardi jsou kříženci velkých kočkovitých šelem (nejčastěji však leopardů) a hadů, proto mohou mít i velkou škálu zbarvení. Všichni jsou bez vyjímky pokryti krátkou, hebkou srstí a mají tmavě hnědé až černé oči. Vzácně se mohou objevit s jantarovýma očima.
Serpopardi se drží ve stálých dvojících, s tím že pokud jeden z páru zemře, druhý ho brzy následuje smrtí z žalu, nebo je zabit při pokusu o pomstění svého druha. Partneři se střídají v březosti a porodu jednoho až dvou mláďat, aby ten druhý vždy mohl nabrat dostatečnou sílu. Partneři si stejně tak střídají ve shánění potravy a funkci ochránce druha s mládětem. Lze u nich pozorovat inteligentní dělbu práce i v ostatních činnostech.
Civilizaci ať už čistě myšleno městům či přímo přítomnosti lidí a polobohů se vyhýbají. Jejich iteligence dosahuje takových mezí, že se nedají nijak ochočit ani domestikovat a chovat. Podle záznamů o jejich setkání s polobohy jsou to velice plaší a nedůvěřiví tvorové. Nesnesou dotyk poloboha, pokud mu to vyloženě nedovolí. K útokům z jejich strany na polobohy docházelo jen vzácně, a to pokud ohrozili jejich mláďata.
Ve starých svitcích jsou ovšem potvzené zmínky o párech Serpopardů, kteří si dokázali vytvořit blízký vztah k polobohům, a spolupracovat s nimi. Některé páry dokonce zašly tak daleko že "svého" poloboha přišli chránit v průběhu bitev. V obdobích, kdy byl Egypt v nebezpečí jsou také záznamy o tom, že se páry Serpopardů začaly hromadně, ve velkých počtech stahovat do blízkosti tábora, a někteří dokonce pronikli i do tábora a procházeli se bezestrachu mezi polobohy.
Ve starých svitcích jsou také velmi vzácné zmínky o párech Serpopardů, kteří se vyznačovali silně agresivním a teritoriálním chováním. Tito Serpopardi měli v dané oblasti tajnou skrýš, kde si schovávali nakradené poklady třpytivých cetek co našli, nebo v horších případech ukradli. Kvůli agresivitě ovšem velmi brzy umírali zásahem polobohů, kteří usilovali o jejcih poklad, či při boji s příšerami, kteří mnohdy jen náhodou vstoupili na jejich území.
O výchově jejich mláďat není moc záznamů. Pokud měl pár Serpopardů zdržující se v blízkosti polobohů mládě, tak oba z páru na čas odešli a vrátili se až po půl roce zase bez mláděte. Jediné záznamy jsou o tom že čerstvě narozené mládě má velikost mezi půl až jedním metrem, je bezsrsté, pouze pokryté jemnými měkkými šupinami nazelenalé barvy a pravděpodobně slepé. Předpokládá se, že se mládě už od narození živí drobnou zvěřinou, ulovenou rodiči.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama