Fénix

21. října 2017 v 12:40
NÁZEV:
Fénix
KATEGORIE:Kouzelní tvorové
ZPŮSOB ŽIVOTA:Živí se ohněm.
ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOST:
Dovede vzpamout a chrlit ze svého zobáku prameny ohně. Jeho slzy jsou lékem na všechny jedy a nemoci světa.
PŘEDNOSTI:
Dlouhé zlaté pařáty, které vám vyškrábou oči jako nic. Rychlý let, obratnost a ostrý zlatý zobák.
SLABINY:
Nemá.
ROZMNOŽOVÁNÍ:
Neznámé
VÝSKYT:Celý svět
PRŮM. VĚK DOŽITÍ:Nesmrtelný
NEBEZPEČNOST:10


OBECNÝ POPIS:
Fénix je stvoření opředené mnoha záhadami a povídačkami. Ten říká to, ten zas ono. A kdo má pravdu? To nikdo přesně neví. Málokdo fénixe spatřil a málokdo měl šanci ho pozorovat a okusit jeho schopnosti.
Je symbolem nesmrtelnosti právě proto, že jednou za 500 let vzplane a sám se ze svého popela znovu narodí. Nedá se zabít - jestliže dostanete šanci a useknete mu hlavu či ho jinak zraníte, celé jeho tělo se zpopelní a fénix se znovu narodí jako malé šedé ptáčátko. Na světě jich existuje jen pár, jejich pera jsou vysoce ceněná, poněvadž s nimi získáte imunitu vůči ohni, jestliže je nosíte u sebe. Jeho slzy vyléčí každé zranění, otravu i nemoc, ale nedají se skladovat déle jak pár dní, protože se rychle vypařují. Zobák a drápy má ze zlata a vězte, že jsou ostřejší než ten nejostřejší nůž. Mohou mizet v jednom ohni a objevit se v jiném, létají rychlostí zvuku a jejich křik je lahodnou hudbou pro všechny uši na světě, dodává totiž odvahu do všech srdcí. Ze zobáku chrlí oheň a málokdy se nechá vidět či polapit.
Ve vzácných případech se našli takoví, kteří se s fénixem spřátelili. Fénix je pak chránil a doprovázel až do jejich smrti. Přesto se to stává ojediněle, jsou velmi nedůvěřiví.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama